Gmina Drelów: Mam dopiero 100 lat!

  • 12.04.2019, 11:04
  • Anna Ostapiuk
Gmina Drelów: Mam dopiero 100 lat!
Wyjątkowy jubileusz świętowała mieszkanka Żerocina Franciszka Szafraniec. Na uroczystości z okazji jej setnych urodzin zgromadzili się członkowie rodziny, przyjaciele i przedstawiciele władz gminnych i powiatowych.

To rzadki widok, gdy tort urodzinowy zdobi liczba 100, a jeszcze rzadszy, gdy stulatka, uśmiechnięta, w pełni sił, radosna i otoczona wianuszkiem bliskich jej osób, układa w głowie kolejne marzenie urodzinowe z werwą zdmuchując świeczki.

Świadkami takiej właśnie sceny byli goście zaproszeni na uroczystość do Domu Ludowego w Żerocinie, rodzina, znajomi, przedstawiciele  grup lokalnych Żerocina: OSP, KGW i Rady Sołeckiej, władz samorządowych i powiatowych. Gdy wybrzmiało gromkie 200 lat!, niejednemu zakręciła się łza w oczach. – Jestem taka szczęśliwa, że doczekałam takich pięknych urodzin – mówiła ze wzruszeniem jubilatka Franciszka Szafraniec – Wam wszystkim życzę 100 lat! A ja też chciałabym jeszcze trochę pożyć.

Uroczystość, którą 30 marca przygotowała rodzina i przyjaciele Franciszki Szafraniec, pozwoliła nie tylko uczcić wyjątkowy jubileusz, ale była też okazją do rodzinnych spotkań i wspomnień. To chwile niezapomniane, pełne serdecznych słów i gestów przyjaźni. To również moment zadumy i spojrzenia na własne życie i własną przyszłość.

– Sto lat życia to jak jeden dzień. Przeżyłam wojnę, szczęśliwe i nieszczęśliwe chwile, wyjazdy za granicę i powroty do domu. – ze wzruszeniem opowiadała kilka dni wcześniej stulatka. – Ale miałam dobre życie, mam wspaniałe dzieci, wnuki i prawnuki.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 15

 

Anna Ostapiuk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe