Powiat parczewski: Po pieniądze do wojewody

  • 12.04.2019, 11:11
  • TWA
Powiat parczewski: Po pieniądze do wojewody
O pieniądze na przebudowę przynajmniej dwóch dróg będą się starały władze powiatowe w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wnioski o wsparcie są na etapie końcowym opracowania i zostaną złożone lada dzień.

FDS jest nowym programem rządowym, który zastąpił funkcjonujący przez ostatnie lata Program Przebudowy Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Pieniędzy do rozdania w tym roku jest sporo, około 400 mln zł na drogi w województwie lubelskim. A to dlatego, że nabór z jesieni ubiegłego roku został unieważniony, właśnie z powodu zmiany nazwy programu oraz kryteriów, na podstawie których pieniądze zostaną rozdane.

Pula jest imponująca, ale o dofinansowanie nie będzie łatwo. O pieniądze starać się będą wszystkie samorządy, a niektóre zamierzają złożyć nawet po kilka wniosków. W tym gronie jest także powiat parczewski. – Na dzisiaj wiemy już, że na pewno złożymy wniosek o wsparcie na przebudowę Alei Jana Pawła II między bazyliką a nowo budowanym rondem, w partnerstwie z gminą Parczew. Drugi wniosek złożymy we współpracy z gminą Podedwórze na drogę Podedwórze-Hołowno. Przez ostatnie lata było w tej gminie najmniej inwestycji, natomiast drogi są chyba najgorsze w całym naszym powiecie. Rozważamy też kilka innych dróg, ale na które jeszcze odcinki będziemy aplikować o pieniądze, poinformujemy po 15 kwietnia. Wtedy będziemy też znać szczegóły co do szacunkowych kosztów tych inwestycji – tłumaczy Artur Jaszczuk, wicestarosta powiatu parczewskiego.

 

TWA
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe