Radzyń Podlaski: Podwyżki śmieci przyklepnięte

  • 12.04.2019, 11:18
  • (joan)
Radzyń Podlaski: Podwyżki śmieci przyklepnięte
Podwyżki za odbiór śmieci, które zaproponował burmistrz, zaakceptowali radni. Od maja mieszkańcy za segregowane śmieci zapłacą 12 zł/os. za miesiąc, a za niesegregowane 24 zł./os.– Nie podjęliśmy decyzji o radykalniejszym zróżnicowaniu tych cen między segregowanymi i nie, bo różnica i tak wynosi już 100 proc., jej zwiększenie byłoby naszym zdaniem nieetyczne – mówił naczelnik wydziału komunalnego Radosław Mazur.

Zdaniem władz miasta kwoty za śmieci zostały tak skalkulowane, że jeśli nie pojawi się nieprzewidziany wzrost oddawanych odpadów, miasto nie powinno w tym roku dopłacać do ich zdania w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach.
Przyznaje jednak, że powyższe stawki oscylują na granicy opłacalności. – Przy czteroprocentowym wzroście oddawanych śmieci, miasto na koniec roku musiałoby dopłacić 130 tys. zł – dodaje Mazur.

Tymczasem miasto zamiast karać zawyżonymi stawkami, woli mieszkańców wychowywać. Temu służyć ma zachęcanie właścicieli posesji jednorodzinnych, do wypożyczania kompostowników, by na wysypisko nie oddawali odpadów bio. Trzeba przyznać, ze na razie propozycja wydaje się radzynian interesować, bo miasto z początkowych planów rozprowadzenia 100 kompostowników, teraz myśli o zakupie łącznie nawet do 1000.
Na wzrost cen śmieci wypłynęły wprowadzone przez ZZOK Adamiki od kwietnia podwyżki za odbiór odpadów. W cenę dla mieszkańców wkalkulowano tez koszty wywozu śmieci.
 

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M.
M. 12.04.2019, 23:18
Kompostowniki to ok dobra akcja !!

Pozostałe