Łosice: Rozkrzycz autyzm w kwietniu

  • 12.04.2019, 11:31
  • Joanna Gąska
Łosice: Rozkrzycz autyzm w kwietniu
Kwiecień uznany jest za Światowy Miesiąc Świadomości na Temat Autyzmu. Nauczyciele i wychowawcy z Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Łosicach zorganizowali happening pt. "Rozkrzycz autyzm w kwietniu". W ramach akcji w piątkowy poranek (5 kwietnia) przez miasto przemaszerowali uczniowie z OSW oraz zaprzyjaźnionych szkół z niebieskimi balonikami, na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem. Punktem kulminacyjnym akcji było wypuszczenie baloników "prosto do nieba".

Celem imprezy było zintegrowanie społeczności szkolnej i pozaszkolnej, kształtowanie postawy zrozumienia i akceptacji dla różnorodności ludzi oraz uświadomienie dzieciom i młodzieży, iż mimo różnic można być razem, przyjaźnić się i cieszyć życiem.

– Dziś obchodzimy, również w Łosicach Światowy dzień Świadomości Autyzmu. Bardzo się cieszę, że tak wiele osób chce się w tym dniu jednoczyć i chce akceptować. Te wasze hasła, które macie na transparentach pokazują również, naszą jedność i akceptację – mówiła starosta powiatu łosickiego Katarzyna Klimiuk.

– Chciałem bardzo podziękować za organizację tego wydarzenia, które zmienia naszą świadomość na temat autyzmu. Myślę, że to właśnie świadomość jest niezwykle istotna. Bardzo ważne by osoby dotknięte autyzmem czuły się dzisiaj jeszcze bardziej z nami, jeszcze bardziej razem – mówił burmistrz Łosice, Mariusz Kucewicz. 

– Cieszę się, że jest nas tak wiele – mówiła wzruszona Aldona Bartoszuk,  mama Mikołaja chorego na autyzm. – W zeszłym roku była nas garstka, a dziś jest nas naprawdę bardzo dużo. Kiedy osiem lat temu ktoś by mi powiedział, że będziemy tutaj dziś tak wszyscy razem jednoczyć się i solidaryzować z osobami chorymi na autyzm, pewnie bym nie uwierzyła.  

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 15

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe