Już dziś powędrują Nocną Drogą Krzyżową

  • 12.04.2019, 11:35
  • Anna Chodyka
Już dziś powędrują Nocną Drogą Krzyżową
Od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się Ekstremalne Drogi Krzyżowe, co zadziwia, gdyż jest to trudna wędrówka, często w ulewnym deszczu i w samotności. W czasie tego wydarzenia nie rozmawia się i pokonuje dziesiątki kilometrów, niosąc drewniany krzyż. Jak piszą organizatorzy to sposób na powiedzenie Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać.

Do wyprawy należy dobrze się przygotować. Warto wziąć ze sobą jedzenie, picie, termos z gorącą herbatą, a także prowiant, który wzmocni siły. Przydadzą się także ciepłe ubrania i nieprzemakalne buty. Konieczne jest też zabranie naładowanego telefonu, czołowej latarki i opatrunków oraz odblasków. Nie można też zapomnieć powiadomić bliskich, iż wychodzimy na tego typu wyprawę i zaplanować powrót do domu. Najważniejsze jest też zapoznanie się wcześniej z trasą, jaką mamy przejść, tak by się nie zgubić.

Najbliższa Nocna Droga Krzyżowa odbędzie się 12 kwietnia. Jej uczestnicy będą wyruszać z kościoła p.w. św. Anny w Tucznej i przejdą 8 km. Rozpoczęcie zaplanowano o godz. 18. Większość trasy będzie przebiegać gruntowymi drogami, więc organizatorzy zalecają stosowne przygotowanie i wzięcie ze sobą latarek i odblasków. Za wydarzenie odpowiada zarząd OSP w Tucznej. Chętne osoby mogą wziąć ze sobą krzyże.

Podobna Droga Krzyżowa pod względem ilości kilometrów będzie szła z z kościoła p.w. św. Stanisława w Rossoszu, do kościoła w Romaszkach. Przemarsz rozpocznie się o godz. 15, 14 kwietnia.

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ssss
ssss 12.04.2019, 17:29
Uwaga na wilki

Pozostałe