"Nasza Różnorodna", czyli o historii ziemi sarnackiej

  • 14.04.2019, 08:53
  • Joanna Gąska
"Nasza Różnorodna", czyli o historii ziemi sarnackiej
Twórczość lokalnych poetów, piękno przyrody Nadleśnictwa Sarnaki, referaty i wystawa militariów to główne punkty konferencji naukowej pt. "Nasza Różnorodna", która odbyła się w Sarnakach z inicjatywy Szkoły Podstawowej i miejscowej Biblioteki przy wsparciu władz gminnych.

Miłośnicy historii oraz mieszkańcy ziemi sarnackiej spotkali się na konferencji naukowej poświęconej różnorodności tych terenów i ich przeszłości. Konferencję otworzyła dyrektorka szkoły Barbara Michoń wraz z dyrektorką Gminnej Biblioteki Publicznej,  Violettą Zawadką. 

Wiersze lokalnych poetów zaprezentowały uczennice miejscowej szkoły pod kierunkiem Doroty Szpury. Wśród recytowanych twórców znalazły się utwory Franciszka Krasuskiego, Stanisława Jaszczuka oraz Kazimiery Wiśniewskiej. Konferencji towarzyszyła wystawa militariów, którą przygotowali członkowie Klubu Strzelectwa Sportowego Bazuka z Łomży, oraz wystawa przygotowana przez Nadleśnictwo Sarnaki mająca na celu promocję przyrody tych terenów.

 

 

 

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe