Gmina Międzyrzec Podlaski/Drelów: Posadzą 600 tysięcy nowych drzew!

  • 17.04.2019, 09:57
  • Paulina Chodyka
Gmina Międzyrzec Podlaski/Drelów: Posadzą 600 tysięcy nowych drzew!
Na terenie międzyrzeckiego nadleśnictwa trwa akcja "Sadzimy las". Leśnicy zaplanowali w tym roku odnowienia lasów na powierzchni ok. 100 ha, do czego zostanie zużytych ok. 600 tys. sadzonek.

Przygotowane zostały też plany zalesienia  8,36 ha gruntów porolnych  na terenie gminy Drelów i Międzyrzec, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2019-2020. Do zalesień zaplanowano wykorzystanie 51 tys. sadzonek. Wraz z odnowieniami lasu rozpoczęła się też w Lasach Państwowych akcja ph. "Sadzimy 1000 drzew na minutę".

W Nadleśnictwie Miedzyrzec sadzeniem młodego lasu zajmują się w tym roku pracownicy zakładów usług leśnych. Wśród sadzonek przeznaczonych do odnowień znalazło się: 250 tys. sztuk sosny, 320 tys. dęba szypułkowego, 15 tys. sadzonek klonu zwyczajnego i klonu jawora oraz 10 tys. brzozy brodawkowatej. Sadzonki te wyprodukowano w szkółce leśnej Żerocin, zlokalizowanej na terenie leśnictwa Sitno. – Produkuje się je z nasion wyselekcjonowanych drzewostanów,  o najlepszych cechach dla danego gatunku z terenu naszego nadleśnictwa. Sadzonki mikoryzowane  produkuje dla nas szkółka kontenerowa w Gościeradowie. W warunkach Nadleśnictwa Międzyrzec służą nam one do zakładania tzw. upraw pochodnych – wyjaśnia Piotr Kowalczuk, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Międzyrzec.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 16

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe