Biała Podlaska: Oddali hołd ofiarom katastrofy [GALERIA]

  • 17.04.2019, 10:46
  • jm
Biała Podlaska: Oddali hołd ofiarom katastrofy [GALERIA]
To już 9. rocznica katastrofy smoleńskiej. Bialczanie już tradycyjnie, 10 kwietnia, zebrali się w kościele św. Antoniego na mszy świętej, a następnie pod tablicą upamiętniającą ofiary tragicznego lotu do Smoleńska, aby uroczyście oddać im cześć. W tym roku nie obyło się bez kontrowersji. Wicemarszałek województwa, Dariusz Stefaniuk, nie został na obchody zaproszony, a senator Grzegorz Bierecki wypowiedział słowa, o których mówi teraz cała Polska.

Na uroczystości, wśród zebranych znaleźli się samorządowcy, przedstawiciele parlamentu, placówek dyplomatycznych, służb mundurowych, organizacji związkowych, wszelkich instytucji i szkół oraz uczelni. Po liturgii bialczanie zgromadzili się przed kościołem św. Antoniego, gdzie nastąpiło złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy. Odbył się również apel pamięci i okolicznościowe przemówienia. 

Jednak uroczystość upamiętniającą ofiary katastrofy przyćmiło przemówienie senatora Grzegorza Biereckiego, które szerokim echem odbiło się w sieci i prasie w całym kraju. – Nie ustaniemy, aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej. Konsekwentne wskazanie winnych i wymierzenie im kary, może oczyścić Polskę – mówił w środę, podczas apelu senator Bierecki.

Już następnego dnia w wywiadzie dla jednego z portali internetowych tłumaczył się, że został źle zrozumiany. 

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 16

jm

Zdjęcia (30)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe