Gmina Terespol: Jedyna szkoła, gdzie zaplanowali odrabianie zajęć

  • 18.04.2019, 09:22
  • Anna Chodyka
Gmina Terespol: Jedyna szkoła, gdzie zaplanowali odrabianie zajęć
Na stronie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kobylanach pojawił się komunikat o wejściu w spór zbiorowy dyrektora z nauczycielami i pracownikami niepedagogicznymi. Jak zapewnia dyrektor szkoły, informacja nie oznacza realnego konfliktu, a ma związek z trwającym strajkiem. Faktem jest natomiast, że w tej szkole podjęto decyzję o odrabianiu zajęć po zakończeniu strajku.

W czasie referendum strajkowego, czynny udział w strajku zdeklarowało  w tej podstawówce 80 proc. pracowników placówki. Jak informuje dyrektor Bożena Konieczka pomiędzy nią, a nauczycielami, którzy przystąpili do strajku nie ma żadnego konfliktu. Spór zbiorowy musiał zostać ogłoszony, bo takie są procedury, gdy pracownicy podejmują strajk. Decyzja o zawieszeniu zajęć została podjęta wspólnie z gronem pedagogicznym w czasie rady, jaka odbyła się w czwartek, 4 kwietnia. O tym postanowieniu zostali także powiadomieni rodzice, obecni w tym dniu na zebraniach. Oni także nie zgłosili sprzeciwu w tej sprawie.

– Nie było wiadomo ilu nauczycieli przystąpi do protestu, mieliśmy jedynie deklarację, iż do niego dojdzie. Jednocześnie zdawaliśmy sobie sprawę, że pewna grupa dzieci, nie wiadomo w  jakiej ilości, przyjdzie do szkoły. Co za tym idzie mogło się okazać, że szkoła nie jest w stanie zapewnić im bezpieczeństwa. Stąd decyzja o zawieszeniu lekcji i wyznaczeniu terminów, kiedy będziemy je odrabiać – wyjaśnia dyrektor Konieczka. – W innym czasopiśmie ukazał się artykuł stawiający w negatywnym świetle zaistniałą sytuację, nad czym bardzo ubolewam. Wejście w spór zbiorowy  nauczycieli z dyrektorem nie jest jednoznaczne z konfliktem w gronie. Jak wiadomo, wszyscy dyrektorzy szkół i placówek, w których organizowane są akcje strajkowe, zgodnie z procedurą muszą wejść w spór zbiorowy, który dotyczy m.in. podwyżki wynagrodzeń, na które dyrektorzy szkół nie mają wpływu. Zależą one bowiem od decyzji władz.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 16

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe