Łomazy: Przybliżyły kulturę obcych krajów

  • 18.04.2019, 09:32
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Łomazy: Przybliżyły kulturę obcych krajów
W tamtejszym zespole szkół uczniowie nie narzekają na nudę i sztampowość. Placówka jako jedyna w powiecie bialskim uatrakcyjniła podopiecznym zajęcia. Zaprosiła wolontariuszki ze Sri Lanki oraz Włoch. Dziewczyny przez 3 tygodnie opowiadały o swych krajach.

– Przyjazd Kaveeshii i Martiny możliwy był dzięki ścisłej współpracy wójta gminy Jerzego Czyżewskiego oraz rady rodziców. Udało się zaangażować w projekt "International Education"  jednej z największych międzynarodowych organizacji studenckich AIESEC, mającej swój oddział w Lublinie. W ramach projektu 2 wolontariuszki mogły przyjechać do Łomaz, by prowadzić zajęcia dla tutejszych dzieci i młodzieży – mówi dyrektor zespołu szkół Bogumiła Wińska, która kilka dni temu odebrała od organizacji specjalny certyfikat przyznawany uczestnikom. 

Wójt Czyżewski dodaje, że program realizowany jest w gminie po raz drugi i cieszy się dużym powodzeniem. – Pomysł wyszedł od studentki, która pochodzi z Łomaz, a należy do organizacji AIESEC. W minionym roku gościliśmy dziewczyny z Meksyku i Chin. Cieszy mnie, że w inicjatywę zaangażowali się rada rodziców oraz nauczyciele. Zagwarantowali dziewczynom nocleg i opiekę – podkreśla wójt. 

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 16

 

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe