Powiat Radzyński: Stworzyli korytarz życia czteroletniemu dziecku

  • 18.04.2019, 12:05
  • Joanna Danielewicz
Powiat Radzyński: Stworzyli korytarz życia czteroletniemu dziecku
Gdy zatrzymywali do kontroli pędzący w środku nocy samochód, nie spodziewali się, że za chwilę będą go konwojować przez 11 kilometrów. Autem roztrzęsiony ojciec wiózł do szpitala swojego 4-letniego syna. Dziecko się dusiło. Policjanci włączyli sygnały w radiowozie i stworzyli dla dziecka korytarz życia, eskortując samochód aż pod drzwi radzyńskiego szpitala.

Był wtorek, 9 kwietnia, po północy, gdy w gminie Borki patrol policyjny zauważył jadący z dużą prędkością samochód osobowy. Policjanci zatrzymali wóz do kontroli drogowej. – Wysiadł z niego zdenerwowany mężczyzna, który poinformował policjantów, że wiezie do szpitala dziecko. Chłopczyk nie mógł oddychać – informuje Piotr Mucha, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

Policjanci zareagowali błyskawicznie. – Skontaktowali się z dyżurnym komendy informując go o sytuacji. Zapadła decyzja o pomocy w dostarczeniu dziecka do szpitala. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie i pilotowali przejazd samochodu z dzieckiem do samego szpitala – mówi rzecznik radzyńskiej KPP.

Jak mówi, dzięki tej nietypowej eskorcie przez krajową 19-kę, rodzice z synem potrzebującym pomocy, szybko dotarli do szpitala. – Policjanci, którzy właśnie wtedy znajdowali się w patrolu, to doświadczeni funkcjonariusze. Działania interwencyjne nie są im obce. Jeden z nich jest dodatkowo opiekunem psa tropiącego w naszej komendzie. Obaj umieją podejmować szybkie decyzje, pracować pod presją w dynamicznych sytuacjach. Tu również szybko zdiagnozowali problem i podjęli odpowiednie działania – mówi oficer prasowy Piotr Mucha.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 16

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytacz
Czytacz 19.04.2019, 11:58
Brawo.

Pozostałe