Areszt za znęcanie się nad bratem

  • 18.04.2019, 13:58
  • (AK)
Areszt za znęcanie się nad bratem KMP Biała Podlaska
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi podejrzanemu o znęcanie się nad swoim bratem i spowodowanie u niego obrażeń ciała. Mężczyzna odpowiadał będzie również za zniszczenie mienia.

Do dyżurnego bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta z prośbą o pomoc. Mężczyzna oświadczył, że jego brat znęca się nad nim, grozi mu śmiercią oraz niszczy przedmioty domowe. Mężczyzna dodał, że dwa dni wcześniej brat bez żadnego powodu uderzył go w głowę szklaną butelką, a także innym przedmiotem. Pokrzywdzony doznał obrażeń ciała, nie obyło się też bez pomocy medycznej. Sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego bialskiej komendy. Jeszcze tego samego dnia 30-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. 

Policjanci przypominają, że przepisy prawne zabraniają stosowania przemocy wobec osób bliskich. Pamiętajmy, że nie jesteśmy z tym sami. Zwróćmy się w takiej sytuacji o pomoc do policjantów lub też innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

(AK)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Iwona
Iwona 23.04.2019, 19:27
Naprawdę????? Żal czytać tych wszystkich kłamstw. A jak do bialskiej policji trafił tel o znęcaniu się córki nad własnym ojcem i o tym ze przez nią jej ojciec jest bezdomny bo córka wymieniła mu zamki w drzwiach to gdzie była policja????? Potrafili tylko przyjechać na interwencję i poinformować że skoro ojciec jest tam nie zameldowany to córka ma prawo z nim tak postąpić. Do czego Wy policjanci się nadajecie???? Nie zrobiliście kompletnie nic w tej sprawie. Człowiek stał się bezdomny w jednej chwili znęcali się nad nim a Wy policjanci rozłożyliście ręce i sugerowaliście się tylko tym że córka powiedziała że on pije. A taki człowiek nie ma żadnych praw????? Nikomu krzywdy nie robił a własna córka z mężęm krzywdzili go a reakcji z nikąd nie było ani od bialskiej policji ani z opieki społecznej. Wstyd Bialscy Policjanci....

Pozostałe