Biała Podlaska: Dostali dotację, ale nie mają na wkład własny

  • 19.04.2019, 08:34
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Dostali dotację, ale nie mają na wkład własny
Trwają prace nad odnowieniem elewacji kościoła św. Antoniego oraz osuszanie fundamentów. Bracia Kapucyni otrzymali na ten cel dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednak, by umowa była właściwie rozliczona, konieczne jest posiadanie 15 proc. wkładu własnego. Niestety, tych środków brakuje. Stąd kapucyni zwracają się do wiernych z prośbą o wsparcie przedsięwzięcia.

Prace zaczęły się już w poprzednich latach, wówczas wykonano renowację przy części elewacji frontonu kościoła oraz jego fragmentu od strony przychodni. Osuszono też pewien obszar fundamentów świątyni i klasztoru od strony ogrodu. Teraz odrestaurowana zostanie m.in. kruchta, czyli wejście do kościoła i elewacja zaizolowanego fragmentu klasztoru.

– By móc skorzystać z dotacji potrzebny jest 15 procentowy wkład własny. Na razie go nie mamy, stąd serdeczna prośba ogłoszona w kościele, iż potrzebujemy środków, by kontynuować renowację obiektu i jeśli ktoś dysponuję takimi możliwościami finansowymi, prosimy o wsparcie. Można to uczynić także przelewem z dopiskiem "darowizna" i odliczyć przy najbliższym rocznym zeznaniu – wyjaśnia gwardian klasztoru, Bogdan Augustyniak.

To nie jedyne zmiany planowane przez franciszkanów w kościele. W nawie głównej pojawi się niedługo nowy ołtarz, który stylem będzie się wpisywał w wystrój prezbiterium. Przed kościołem stoi już nowy krzyż jako wotum wdzięczności w 200-lecie powstania diecezji siedleckiej.

Pomóc można robiąc wpłaty na konto kapucynów:

Konto bankowe BGŻ41 2030 0045 1110 0000 0008 4630

z dopiskiem: darowizna – remont

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 16

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe