Międzyrzec Podlaski: Quizem zachęcali do wyborów

  • 19.04.2019, 09:02
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Quizem zachęcali do wyborów
Młodzieżowa Rada Miasta wyszła z nietypową inicjatywą. By zachęcić młodych ludzi do wzięcia udziału w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, zorganizowali quiz wiedzy o Unii Europejskiej.

W konkursie wzięło udział pięć czteroosobowych drużyn złożonych z uczniów szkół z Międzyrzeca Podlaskiego, Białej Podlaskiej i Terespola. Quiz został podzielony na trzy rundy. W pierwszej i drugiej uczestnicy mieli do wyboru jedną z kilku odpowiedzi, a trzecia polegała na wypowiedzi ustnej. Pomiędzy rundami prowadzący, Wiktoria Zacharjasz i Konrad Sawczuk, przedstawiali fakty dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

– Chcieliśmy pokazać, że pomimo powszechnego w naszym kraju hejtu, Unia jest naprawdę ważną instytucją i wybory do Parlamentu Europejskiego należą do najważniejszych w naszym kraju, a wciąż mają bardzo niską frekwencję. Dzisiaj mieliśmy okazję, by zachęcić młodych ludzi, którzy niechętnie biorą udział w wyborach, by zainteresować ich tematyką europejską oraz przekonać, że dzięki głosowaniu mają bezpośredni wpływ na to, jak wygląda funkcjonowanie Unii. To my obywatele wybieramy tak naprawdę, jak taka Unia Europejska powinna być – wyjaśniał Konrad Sawczuk, pełnomocnik burmistrza ds. młodzieży w międzyrzeckim urzędzie miasta.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 16

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe