Biała Podlaska: Zamiast skrzyżowania będzie rondo

  • 19.04.2019, 10:40
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Zamiast skrzyżowania będzie rondo
Na skrzyżowaniu budowanej ul. Koncertowej z ul. Witoroską będzie rondo. W pierwotnych planach takie rozwiązanie nie było brane pod uwagę. Teraz magistrat zmienia strategię. Jak zapewnia rzecznik urzędu miasta, inwestycja będzie wkalkulowana w zaplanowane koszty.

Zmiany dotyczące skrzyżowania, to jak informuje magistrat, wynik ponownego przestudiowania planów inwestycji. Choć budowa Koncertowej już ruszyła, władze miasta postanowiły nanieść zmiany w projekcie. – Inwestycja pierwotnie obejmowała przebudowę skrzyżowania pod kontem zmiany nawierzchni i przebudowę sieci. Przeprowadzono jednak procedurę wyboru projektanta, który przeprojektuje skrzyżowanie na rondo. Jego realizacja ma być składową obecnej inwestycji – informuje Gabriela Kuc - Stefaniuk, rzecznik bialskiego magistratu. – Obecnie wykonawca nie prowadzi prac w obrębie skrzyżowania, czeka na projekt zamienny, a następnie na uzyskanie zamiennego pozwolenia na budowę.

Inwestycja związana z budową ul. Koncertowej pochłonie 7 mln złotych, to pieniądze w całości zabezpieczone z budżetu miasta. Dotychczas gruntowa droga zyska nawierzchnię asfaltową, chodnik, ścieżkę rowerową, oświetlenie, kanalizację deszczową. Przebudowane zostaną zjazdy do posesji i zmieniona zostanie sieć elektryczna z napowietrznej na ziemną. W projekcie przewidziane jest także wybudowanie kanału deszczowego na ul. Dalekiej, co umożliwi podłączenie wcześniej wybudowanych studni chłonnych na okolicznych ulicach. W pierwotnym projekcie była mowa oo przebudowie skrzyżowań, ale nie uwzględniał on rond.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 16

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jamka
Jamka 21.04.2019, 07:28
Od dawna wszyscy wiedzą, że ma być rondo, a wy raptownie wyskakuje cię z sensacja, że zmiana.strategii.

Pozostałe