Łosice: Oko w oko z potworami z Galaktyki Bezruchu

  • 22.04.2019, 09:30
  • Joanna Gąska
Łosice: Oko w oko z potworami z Galaktyki Bezruchu
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łosicach przystąpiła do II edycji programu edukacyjnego Aktywne Szkoły MultiSport (ASM) do którego zakwalifikowało się 20 placówek z Mazowsza. Przed nimi 12 miesięcy zajęć zwiększających sprawność fizyczną i test sprawności, w którym stawią czoła potworom z Galaktyki Bezruchu.

– W województwie mazowieckim rozpoczęła się II edycja programu edukacyjnego Aktywne Szkoły MultiSport (ASM) – mówi  Agnieszka Bemowska  ASM. – 20 szkół podstawowych w tym SP nr 2 w Łosicach wraz z uczniami i ich rodzicami przez 12 miesięcy będzie zwiększać poziom aktywności fizycznej. Aktywne dzieci są zdrowsze i lepiej radzą sobie z nauką. Efekty dodatkowej aktywności dzieci sprawdzą podczas bajkowego testu sprawnościowego, który dwukrotnie odwiedzi mazowieckie szkoły. Test sprawnościowy obejmie 9 prostych ćwiczeń fizycznych, łącząc w sobie kochaną przez dzieci technologię, ruch i fabułę, w której uczniowie stawiają czoła potworom z Galaktyki Bezruchu.

Szkoły biorące udział w programie rozpoczynają swoją przygodę od warsztatów, podczas których wraz z ekspertami, dziećmi i rodzicami opracowują pomysły promujące codzienny ruch, np. aktywne lekcje lub przerwy, rowerowe dojazdy do szkoły lub aktywne spędzanie czasu całymi rodzinami. Po warsztatach rozpoczyna się międzyszkolny Turniej Aktywnych Szkół MultiSport. Szkoły biorące udział w programie przez kolejnych 12 miesięcy będą wdrażały opracowane plany treningowe w życie. 

– Aby sprawdzić jakie efekty w poprawie sprawności fizycznej dzieci przyniosą zaplanowane rozwiązania, uczniowie dwukrotnie przystępują do testu sprawnościowego – na początku i na końcu programu (czyli po 12 miesiącach). W programie ASM wykorzystany został test sprawności EuroFit+, który łączy ruch z multimedialną technologią i bajkową fabułą. Test sprawnościowy obejmuje 9 multimedialnych stacji z prostymi ćwiczeniami fizycznymi, takimi jak próba równowagi, zwis na drążku, czy próba siły ścisku – wyjaśnia Jakub Kalinowski prezes Fundacji V4Sport, będącej operatorem programu ASM.

Szkoły, które najbardziej poprawiły sprawność fizyczną uczniów i opracowały najciekawsze plany treningowe, otrzymają granty na zakup sprzętu sportowego o łącznej wartości 50 ty. złotych.  

 


 

Joanna Gąska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe