Biała Podlaska: Bloki zamiast stadionu?!

  • 23.04.2019, 09:55 (aktualizacja 23.04.2019, 10:39)
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: Bloki zamiast stadionu?!
Gigantyczna inwestycja, jaką miał być nowy, profesjonalny stadion miejski od samego początku wzbudzała wiele kontrowersji. Głosy za zbudowaniem kompleksowego obiektu mieszały się z przeciwnikami wykładania tak dużej kwoty na miejsce dla trzecioligowej drużyny piłkarskiej. W chwili obecnej opuszczona budowa jest po inwentaryzacji, a przeznaczenie placu stoi pod znakiem zapytania. Czy stadion w ogóle powstanie? Nie wie tego nawet sam prezydent.

- W opisie do wieloletniego programu budżetowego jest wzmianka o przebudowie stadionu, inwestycja zostaje pomniejszona o 9 mln zł do kwoty 22 mln zł, co by świadczyło o zmniejszeniu wartości zadania. Na poprzedniej sesji pan prezydent poinformował nas, że inwentaryzacja została już ukończona. Co konkretnie na tym stadionie będzie? Czy będzie mniej ławek, nie będzie szatni, czy będzie hala? Czy prezydent rozmawiał z ministrem? Miała być dopłata 10 mln zł do inwestycji ale do kwoty 40-milionowej, czy skoro inwestycja będzie 22-milionowa to ta kwota będzie proporcjonalnie pomniejszona? Pytam w imieniu środowiska sportowego. Czy mogę otrzymać zapewnienie, że z tej inwestycji nie będą zdejmowane kolejne nakłady, np. na budowę innych obiektów sportowych. Czy możemy liczyć, że nakłady które zostały będą wydatkowane na stadion miejski? – dopytywał podczas ostatniej sesji rady miasta radny Ryszard Więcierzewski. 

Prezydent miasta Michał Litwiniuk podkreśla często, że środowisko sportowe jest mu bardzo bliskie, jednak okazuje się, że to tylko pusty slogan. Wszystko wskazuje bowiem na to, że nie zrealizuje tak dużej i ważnej inwestycji. Zaplanował zorganizowanie konsultacji z radnymi, sportowcami i przedstawicielami lokalnych firm aby wspólnie podjąć decyzję jak ma wyglądać przyszłość stadionu. - Gdyby zdecydować się na inny z wariantów niż budowa stadionu w tym miejscu, w którym się on dzisiaj znajduje oczywiście zyskiwalibyśmy teren, który można zagospodarować w inny sposób. Przypomnę, że jeszcze mój poprzednik miał taki pomysł żeby lokalizację stadionu wyprowadzić na obrzeża miasta, a dla tego terenu zmienić plan zagospodarowania przestrzennego i zrobić piękne osiedle w niemalże ścisłym centrum miasta - odpowiedział oględnie Litwiniuk.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 17

Justyna Madan

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hector
Hector 27.04.2019, 21:36
Biała potrafi wybrać, nie ma co... Tak to jest kiedy platfusa się wybiera na złość pisiorom...
old
old 27.04.2019, 08:47
To nie jest budowa stadionu, stadion tam był ! To tak naprawdę jego ( stadionu ) całkowita likwidacja. To pod rozwagę tym, którzy o tym nie wiedzą, lub tego nie zauważają. A prezydent Białej Podlaskiej, to taki a, rebours Bob Budowniczy...no Miś Rozbujniczy, a uśmiech ma to maskować...
Pływak
Pływak 25.04.2019, 10:04
Proponuję wybudować park wodny z kompleksami zjeżdżalni itp.
andrzejbp
andrzejbp 25.04.2019, 08:58
Stadion ma być.Mniejszy,większy ale ma być.Biała tego potrzebuje,i to w tym samym miejscu gdzie był od zawsze i gdzie jest jego historia.
Realista
Realista 18.06.2019, 20:21
Do czego i dla kogo ten stadion potrzebny? Przeciez to miasto tylko z nazwy. Nawet autobusy hahaha sa z literami a nie cyframi jak wszedzie a o galeri handlowej hahaha nie wspomne
Bolek
Bolek 24.04.2019, 23:26
Nie popieram budowy stadionu . Nie było to konsultowane z mieszkańcami Białej Podlaskiej.Proponuję przeznaczyć te środki remont dróg w mieście .Na pewno większa część mieszkańców będzie zadowolona niż ma to miejsce dzisiaj.
okmnji
okmnji 24.04.2019, 19:37
Brawo .W centrum miasta piękne nowoczesne osiedle zamiast wydawać ogromne pieniądze na stadion który nie bedzie wykorzystany.
Trzeba za taką kwotę wybudować salę widowiskową z prawdziwego zdarzenia
Czytelnik
Czytelnik 24.04.2019, 12:59
Gratuluje umiejętność czytania ze zrozumieniem. Jedno dłuższe zdanie i już 80% społeczeństwa nie wie o co chodzi.

"Przypomnę, że jeszcze mój poprzednik miał taki pomysł żeby lokalizację stadionu wyprowadzić na obrzeża miasta, a dla tego terenu zmienić plan zagospodarowania przestrzennego i zrobić piękne osiedle"

Ps. Czy to prawda, że projektowany stadion nie ma zaplanowanego sztucznego oświetlenia ? Wspominał o tym na ostatniej konferencji Prezydent, ale nie chce mi się w to wierzyć bo przecież nawet Orliki przy podstawówka mają oświetlenie.
Podlasial
Podlasial 24.04.2019, 08:27
Gratulacje dla ML za genialny pomysł ,
dla mnie to miejsce to kawał historii bialskiej piłki czasy Roberta Weja, Waldka Panasiuka,oraz wielu fajnych chłopaków grających na tym miejscu dla bialskiego klubu szkoda że inni tego nie rozumią -proponuje włączyć wyobraźnię .
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.04.2019, 09:50
Może nie "rozumią" bo nie ma takiego wyrazu "rozumią". Proponuję włączyć google i sprawdzić pisownię.
Bialczanin
Bialczanin 24.04.2019, 06:02
Czyli, nasz drogi pan prezydent ma w nosie to, że przez lata był tam stadion, coś z czym utożsamiali się Bialczanie i lepiej dogadać się z deweloperem, wziąć kasę do kieszeni i postawić kolejne osiedle z może kolejna biedronką. Dobra zmiana nadeszła.
Jamja
Jamja 23.04.2019, 20:01
No pewnie. Najlepiej zlikwidujmy wszystko i postawmy bloki. A przy okazji, na skrzyżowaniu Warszawskiej z Zamkowa jest kawał działki na której można postawić kilka bloków.

Pozostałe