Czarne chmury nad jeziorem w Białce

  • 24.04.2019, 10:37
  • Tomasz Wachulski
Czarne chmury nad jeziorem w Białce
Wójt Grażyna Lamczyk wypowiedziała starostwu powiatowemu umowę dotyczącą użyczenia Jeziora Białka. Nie wiadomo zatem, czy podczas zbliżającego się sezonu zostanie tam utworzone kąpielisko i co najważniejsze, czy będą tam ratownicy.

Gmina od wielu lat urządzała kąpielisko i zapewniała ratowników. Obowiązujące dotychczas warunki postanowiła jednak zmienić wójt Grażyna Lamczyk, która władzę przejęła jesienią ubiegłego. Dlaczego? - Jako gmina mieliśmy z tym zadaniem więcej problemów niż korzyści. Skoro starostwo zarządza wodą w imieniu skarbu państwa, to niech zajmie się także utworzeniem kąpieliska i zapewnieniem ratowników. Dotychczas nie mieliśmy nawet wpływu na to, kto urządza wypożyczalnię sprzętu pływającego przy jeziorze i jakie urządzenia pływają po wodzie. Nie mieliśmy też dochodów do budżetu z tego tytułu. Jeżeli chodzi o zlokalizowany w Białce ośrodek harcerski, zostanie on wynajęty prywatnej osobie i będzie ona miała też obowiązek zatrudnienia tam ratownika – wyjaśnia wójt.

Co będzie z miejscem do kąpieli przy pozostałej części plaży? Czy jego wyznaczeniem i zatrudnieniem ratowników zajmie się powiat? Czy może porozumieją się z gminą i ponownie zlecą jej to zadanie, a może urządzeniem miejsca do kąpieli i zapewnieniem bezpieczeństwa zajmie się ktoś inny? - Do końca czerwca gmina będzie zajmowała się jeszcze tym terenem, bo wypowiedzenie wpłynęło z końcem marca, a obejmuje trzymiesięczny okres. Nie potrafię dziś odpowiedzieć, co będzie od lipca – wyjaśnia wicestarosta parczewski Artur Jaszczuk.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 17

Tomasz Wachulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe