Radzyń Podlaski: Nie jesteśmy debilami i nierobami

  • 24.04.2019, 11:03
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Nie jesteśmy debilami i nierobami
"Nie jesteśmy " pedałami, idiotami, darmozjadami, swołczem, debilami, nierobami itd." Jesteśmy ludźmi wykształconymi, mgr inż. po znanej Politechnice Lubelskiej, po studiach podyplomowych z pedagogiki i jesteśmy nauczycielami z pasją, lubimy tę robotę" – pisze na swoim profilu facebookowym Wojciech Mackiewicz, nauczyciel w radzyńskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Czy jego apel dotrze go radzyńskiej społeczności? Bo powinien dotrzeć dużo dalej.

Mackiewicz uczy radzyńskich " samochodziarzy". Uczniowie technikum samochodowego w ZSP od 10 lat zdobywają laury w ogólnopolskich konkursach Młodych Mechaników i Młodych Lakierników. I ten właśnie nauczyciel w ostatnich dniach w internecie pisze tak: "Proszę mnie a także moich kolegów nauczycieli klas samochodowych nie obrażać. Nie jesteśmy " pedałami, idiotami, darmozjadami, swołczem, debilami, nierobami itd." Jesteśmy ludźmi wykształconymi, mgr inż. po znanej Politechnice Lubelskiej, po studiach podyplomowych z pedagogiki i jesteśmy nauczycielami z pasją, lubimy tę robotę. W ZSP mamy dwa oddziały technikum około 80 uczniów i ZSZ (obecnie szkoła branżowa) też około 80 uczniów. Pracujemy ze wspaniałymi młodymi ludźmi, którzy świetnie zdają egzaminy zawodowe a także wygrywają w Polsce z uczniami z renomowanych szkół samochodowych. (...) Nie mieszamy się w gry polityczne, wiec proszę nie nazywać nas lewakami i komuchami czy trollami. (...) To my nauczyciele i nasi uczniowie wypromowaliśmy świetną pozycję szkoły na arenie krajowej. Promujemy powiat i miasto Radzyń, to w tym roku nasze miasto otrzyma stację ładowania samochodów elektrycznych, których jest w województwie lubelskim kilka. Więc zasługujemy na gratyfikację i szacunek. (...) Te sukcesy nie osiągnęły się same. Więc proszę nas więcej nie szkalować."

Gdy pytamy Wojciecha Mackiewicza, czemu zdecydował się na ten wpis, mówi: - Czuję się odpowiedzialny nie tylko za młodzież ale i za młodych nauczycieli i wszystkich innych, którzy nie mają odwagi lub nie mogą wyrazić swego niezadowolenia z powodu obelg kierowanych w naszym kierunku.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 17

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe