Biała Podlaska: Koalicja przeciwko młodym sportowcom

  • 24.04.2019, 11:48
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: Koalicja przeciwko młodym sportowcom
"Łączy na Biała Podlaska" to hasło wyborcze Michała Litwiniuka z ostatniej kampanii w wyborach samorządowych. Prezydent na każdym kroku podkreśla też swój sportowy rodowód. Kogo łączy Biała Podlaska, skoro nie środowisko sportowe, któremu bialska Koalicja Obywatelska rzuca kłody pod nogi.

Podczas ostatniej sesji rady miasta Henryk Grodecki (Zjednoczona Prawica) zgłosił propozycję budowy parkingu przy boiskach Akademii Piłkarskiej TOP-54. Radny zaproponował zdjęcie 200 tys. zł z pozycji na wykup gruntów i przekierowanie ich na tę konkretną inwestycję, której nie było w miejskich planach. Pomysł poparli radni Białej Samorządowej. Przeciw głosowali zaś wszyscy radni Koalicji Obywatelskiej, ugrupowania prezydenta Michała Litwiniuka.  Za wyjątkiem Waldemara Godlewskiego, który poszedł za głosem rozsądku i głosował za projektem ułatwiającym życie mieszkańców i rodziców młodych adeptów futbolu z Akademii Piłkarskiej TOP 54. 

- Mieszkańcy ulicy Zdanowskiego skarżą się na tych wszystkich ludzi, którzy tam przywożą swoje dzieciaki i chcieliby postawić gdzieś samochód, straż miejska wiecznie przyjeżdżała, "strzelała" do ludzi, którzy stawiali swoje samochody Bóg wie gdzie. Już w kampanii wyborczej uważałem, że ten parking jest niezbędny, jeszcze z prezydentem Stefaniukiem mieszkańcy rozmawiali, żeby zrobić na tej ulicy jeden kierunek, i chyba już za nowego prezydenta to zostało zrobione, tym sposobem więcej samochodów może tam zaparkować - mówi Henryk Grodecki.

Dotychczas, podczas sesji rady miasta Koalicja Obywatelska i Biała Samorządowa głosowała zgodnie, zazwyczaj nie po myśli radnych klubu Zjednoczonej Prawicy. Tym razem było inaczej. Projekt udało się przegłosować dzięki głosom wszystkich radnych Zjednoczonej Prawicy oraz radnych Białej Samorządowej: Bogusława Broniewicza, Jana Jakubca i Bartłomieja Kuczera a także doświadczonego radnego Waldemara Godlewskiego z SLD. 

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 17

 

Justyna Madan

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Halo
Halo 25.04.2019, 12:20
Myślę że dyrektor Godlewski zawsze kierował sie rozsądkiem kiedy chodziło o pomoc mieszkańcom tak samo jak uczniom za jego dyrektorskich czasów.
Biała
Biała 25.04.2019, 11:30
Do Ondraszek nawet nie wiesz co to za choroba to po co poruszasz taki temat. Nie wiadomo co komu pisane.
Ondraszek
Ondraszek 25.04.2019, 10:45
Dobrze że Godlewski w końcu przejrzał na oczy. Ludzie gdy dopadnie ich ciężką choroba, zaczynają być uczciwi.

Pozostałe