Łosice: Sylwek Jaciuk został mistrzem świata!

  • 28.04.2019, 09:00
  • Joanna Gąska
Łosice: Sylwek Jaciuk został mistrzem świata!
Podopieczni Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach - Sylwek Jaciuk i Mateusz Klebanowski rewelacyjnie zaprezentowali się podczas tegorocznych Mistrzostw Świata INAS-FID w biegach przełajowych, które odbyły się w dniach 6-7 kwietnia w Trzebnicy. Jaciuk wywalczył złoto na dystansie 6000 m i srebro na dystansie 3000 m, uzyskując tym samym tytuł mistrza i wicemistrza świata. Jego kolega uplasował się w pierwszej dziesiątce.

Do rywalizacji na Dolnym Śląsku stanęła światowa elita zawodników, wśród nich wielokrotny mistrz Sylwek Jaciuk i jego kolega z OSW Łosice, Mateusz Klebanowski - podopieczni trenera Sławomira Karbowiaka. Biało-czerwoni sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim od wielu lat należą do ścisłej światowej czołówki w konkurencjach biegowych, zarówno na bieżni jak i poza nią.

Na dystansie 3000 m Sylwek Jaciuk był drugi, zaś Mateusz Klebanowski zajął ósme miejsce. W konkurencji biegowej na 6000 m, po raz kolejny rewelacyjnie spisał się Jaciuk, zdobywając tytuł mistrza świata. Mateusz w swoim drugim starcie w barwach narodowych zajął dziesiąte miejsce, co jest również bardzo dobrym wynikiem młodego sportowca. 

Równolegle odbył się czempionat Polski, w którym wystartowało ponad 100 zawodników i zawodniczek reprezentujących 10 oddziałów wojewódzkich. Do rywalizacji na szczeblu krajowym przystąpiły podopieczne trenera Sławomira Karbowiaka z OSW - Sara Bahl i Angelika Michalska. Dziewczęta wystartowały w biegu na 1500 m – Angelika zajęła szóste miejsce, a Sara była dwunasta. Zawody w Trzebnicy były trzecimi mistrzostwami świata organizowanymi przez Stowarzyszenie "Sprawni-Razem".

Joanna Gąska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marta
Marta 02.05.2019, 09:24
Gratulacje

Pozostałe