Terespol: Na sylwestra do Pragi pojedziemy pociągiem?

  • 29.04.2019, 15:16
  • Anna Chodyka
Terespol: Na sylwestra do Pragi pojedziemy pociągiem?
Leo Express Global stara się o uruchomienie połączeń na trasie Terespol – Praga. Miałyby one ruszyć od 11 grudnia. Przewoźnik planuje cztery kursy dziennie. Pociąg, który ma kursować do stolicy Czech, będzie mógł zabrać 237 osób.

Połączenia mają odbywać się do 10 grudnia 2024 r., od poniedziałku do niedzieli. Przewoźnik w piśmie do Urzędu Transportu Kolejowego wyjaśnia, iż planuje trasę: Praga, Praga Libeń, Kolin, Pardubice, Zabrech na Morave, Olomouc, Prerov, Hranice na Morave, Schdol nad Odrou, Studenka, Ostrava Svinov, Ostrava, Bohumin, Zebrzydowice, Pszczyna, Tychy, Katowice Ligota, Katowice, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Zawiercie, Włoszczowa, Opoczno, Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Mińsk Mazowiecki, Siedlce, Łuków, Terespol, granica państwa i w relacji powrotnej.

Przewoźnik planuje realizować przejazdy pojazdami mającymi 237 miejsc siedzących, 6 w klasie premium, 19 w klasie business i 212 w drugiej klasie ekonomicznej, w tym 2 miejsca przeznaczone będą dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

– Aby przewoźnik z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej mógł świadczyć usługi w Polsce, musi spełnić kilka warunków: posiadać licencję i certyfikaty bezpieczeństwa, LEO Express Global a.s. taki certyfikat posiada – informuje Maciej Bębenek ekspert z Urzędu Transportu Kolejowego.

Cały artykuł przeczytacie w następnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 30 kwietnia

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawiedziony
Zawiedziony 30.04.2019, 21:20
jak się spojrzy na planowany rozkład jazdy na stronie UTK w zakładce powiadomienia to pociąg zatrzymuje się np.w Mińsku Maz.Opocznie ,Łukowie , Włoszczowej, Pszczynie ale w mieście prawie 60 tys czyli w naszej Białej już nie.Będą piękne perony i co z tego jak tylko bedziemy oglądać pędzące LeoEX. Zawsze ta Biała jest pomijana, zapomniana.Posłowie i senatorowie do dzieła a może jakiś ruch społeczny póki jeszcze czas
Kamil
Kamil 30.04.2019, 07:02
Za duża strata czasu na pipiduwy :)
Bialanin
Bialanin 29.04.2019, 18:23
Co trzeba zrobić aby pociąg zatrzymywał się a Białej Podlaskiej.
Może zacząć się tym interesować, jakieś petycje, akcje, protesty i t.p.
monika
monika 29.04.2019, 16:43
dlaczego nie planują się zatrzymywać w Białej?
Hdhdgd
Hdhdgd 05.01.2020, 13:25
To jest pociag miedzynarodowy a nie weekendowy dojazd studentów do wawy.Powinni jeszcze ograniczyć postoje np.w Mińsku Maz. czy innych mieścinach

Pozostałe