Międzyrzec Podlaski: W parku spotkali się szybcy biegacze i mocni strongmani

  • 01.05.2019, 08:57
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: W parku spotkali się szybcy biegacze i mocni strongmani
Już po raz drugi na terenie miasta odbył się "Bieg z jajem". Wspaniała, słoneczna pogoda i dobra zabawa towarzyszyły uczestnikom sportowych zmagań. Dodatkowo każdy chętny mógł wziąć udział w zbiórce krwi.

Organizatorem wydarzenia jest miejscowe Stowarzyszenie "W te pędy". Celem inicjatywy jest popularyzacja biegania i nordic walking jako form czynnego wypoczynku, promocja aktywności fizycznej oraz walorów turystyczno-przyrodniczych Międzyrzeca Podlaskiego. W tegorocznej edycji zawodów na dystansie 5 km biegu i marszu nordic walking wzięło udział ok. 120 osób. Odbyły się również konkurencje dla najmłodszych m.in. "mini nordic", w których wystartowało 21 dzieci.

Podczas sobotniego spotkania w parku Potockich można było również podziwiać zawody Strongman. Ośmiu zawodników zmagało się w 5 konkurencjach, które wymagały niezwykłej siły i determinacji. Uruchomiony został również mobilny punkt poboru krwi, gdzie udało się zebrać prawie 6 litrów tego bezcennego leku. Ostatecznie najlepszym biegaczem okazał się Łukasz Węda z klubu "Biała Biega". – Trasa nieco pokręcona, ale to przecież "Bieg z jajem". Od początku narzuciłem sobie szybkie tempo, a druga połowa trasy była nieco trudniejsza, bo biegłem praktycznie sam. Plan założony na dziś zrealizowałem, udało się pobiec w czasie krótszym niż 20 minut, także jestem zadowolony – mówił po zakończeniu biegu znany regionalista i historyk.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 18

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe