Powiat parczewski: Powiat sięga po miliony na drogi

  • 01.05.2019, 09:18
  • TWA
Powiat parczewski: Powiat sięga po miliony na drogi
Aż pięć wniosków o dofinansowanie przebudowy dróg władze starostwa powiatowego złożyły do rządowego programu pod nazwą Fundusz Dróg Samorządowych. Jeśli uda się pozyskać wsparcie do wszystkich projektów, to w przeciągu dwóch najbliższych lat za blisko 16,9 mln zł odnowionych zostanie łącznie około 18,5 km dróg powiatowych.

Pierwszy wniosek dotyczy przebudowy prawie 4,6 km drogi powiatowej Nowy Orzechów-Lejno-Łomnica (od skrzyżowania z drogą wojewódzką w Nowym Orzechowie). Jest to jeden z najgorszych odcinków w powiecie parczewskim. Koszt tego zadania wyliczono na kwotę prawie 3,4 mln zł. Jeśli uda się pozyskać rządowe wsparcie, to inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zakończy w przyszłym.

Równie dużo, bo ponad 3,7 mln zł ma kosztować kompleksowa przebudowa Al. Jana Pawła II w Parczewie. Chodzi o odcinek 382 metrów od ronda przy ul. Kościelnej do ronda przy ul. Wojska Polskiego. Termin realizacji to także bieżący i przyszły rok.

Zdecydowanie najdroższym zadaniem będzie przebudowa drogi od Rusił do Kodeńca. Odnowienie odcinka na długości 11,6 km ma kosztować ponad 8,7 mln zł. Wykonanie tego zadania przewidziano na lata 2019-2021.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 18

 

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gimbus
Gimbus 01.05.2019, 15:40
A droga gminna do Jasionki k Parczewa to bedzie remontowana?

Pozostałe