Radzyń Podlaski: Burmistrz podbija stawkę do 25 mln zł na rewitalizację

  • 02.05.2019, 08:19
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Burmistrz podbija stawkę do 25 mln zł na rewitalizację
Tak przynajmniej wynika z obecnych zapowiedzi miasta i urzędu marszałkowskiego. Władze Radzynia wycofały wniosek o 10-milionową dotację. Mówią o pozyskaniu większej kwoty. W przestrzeni publicznej pojawia się kwota 25 mln zł. Jak zapowiedział ostatnio wicemarszałek województwa – zarząd województwa czeka na wniosek.

Pod koniec marca miasto wycofało z konkursu o unijne pieniądze projekt "Rokoko na Nowo". Stało się to po tym, jak w sądowej batalii wygrało kwestię ponownego rozpatrzenia przez zarząd województwa protestu wniesionego po odrzuceniu z konkursu wniosku Radzynia na etapie weryfikacji formalnej. Przez całą jesienną kampanię wyborczą do samorządu przez Radzyń przetoczyła się zresztą batalia o ten właśnie wniosek. Burmistrz oskarżał poprzedni zarząd województwa i poprzedniego marszałka z PSL, o celowe działanie i krzywdzenie Radzynia.

5 lutego tego roku Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał argument miasta, i cofnął wniosek o dotację do ponownego rozpatrzenia w procedurze protestu.

- Aktualnie istnieje konieczność weryfikacji kosztów przedsięwzięcia objętego projektem, a jednocześnie także potrzeba rozszerzenia działań rewitalizacyjnych, szczególnie w odniesieniu do zespołu płacowo - parkowego. Dlatego też zamierzamy wystąpić do Zarządu Województwa Lubelskiego z wnioskiem o dotację znacznie przewyższającą kwotę 10 mln zł. Mamy nadzieję, że nasz wniosek zostanie uznany jako szczególnie ważny z punktu widzenia ochrony dziedzictwa narodowego całego województwa lubelskiego i naszego kraju.

Mówi się o kwocie 25 mln zł, jaką Radzyń będzie chciał pozyskać z funduszy unijnych na rewitalizację centrum miasta.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 18

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe