Łosice: Będzie tu autostrada i Via Carpatia

  • 02.05.2019, 12:34
  • Joanna Gąska
Łosice: Będzie tu autostrada i Via Carpatia
W czwartkowe popołudnie 25 kwietnia, z mieszkańcami powiatu spotkał się prezydent Andrzej Duda. W swoim wystąpieniu poruszył temat ustawy Emerytura+ i programu Rodzina 500+. Odniósł się do problemów rolników i podziękował nauczycielom za zawieszenie strajku. Obiecał również wielkie inwestycje drogowe.

Prezydenta w imieniu swoim i mieszkańców powitała starosta Katarzyna Klimiuk. - Dzisiejszy dzień to dzień szczególny i szczególne wydarzenie dla miasta i naszego powiatu - mówiła. Andrzej Duda wspomniał spotkanie z rolnikami w Korczówce, do którego doszło w pierwszych miesiącach jego kadencji. A także historię miasta i losy wybitnych mieszkańców. Docenił też wkład łosiczan w obchody stulecia odzyskania niepodległości. - Dziękuję wszystkim, a zwłaszcza dyrekcjom szkół i władzom samorządowym, nauczycielom. To jest właśnie patriotyczne wychowanie młodzieży - mówił Andrzej Duda.

Jak zauważył, w tym roku obchodzimy 30-lecie politycznej i gospodarczej transformacji, 20-lecie członkostwa w Sojuszu Północnoatlantyckim, 15-lecie członkostwa w Unii Europejskiej. Podkreślił, że jego celem jest poprawa jakości życia Polaków, "żeby żyli tak, jak żyje się w krajach na Zachodzie, w Unii Europejskiej". - Chciałbym, żeby ci, którzy wyjeżdżają, mogli spokojnie zarobić dobre pieniądze tutaj, na miejscu, w Polsce. A żeby ci, co wyjechali – wrócili. Żebyśmy odzyskali, zwłaszcza tych naszych młodych, wykształconych, już obytych w świecie, znających języki, którzy dzisiaj mieszkają poza granicami – chciałbym, żeby tutaj mogli znaleźć dobrze płatną pracę, żeby tutaj mogli z powodzeniem prowadzić swoje przedsięwzięcia biznesowe - deklarował. 

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 18

 

Joanna Gąska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
josef
josef 05.05.2019, 18:23
Duda się chełpi władzą,on ją pieści!!!Tylko PIS musi uważać ,bo jak go wystawią na nstepna kadencję,to będą mieli kłopoty,bo on zechce zasłynąć jako mąż opatrznościowy!!! Ale ,ale on ma żonę Żydówkę!!!!

Pozostałe