Terespol: Wsparcie dla przewlekle chorych

  • 03.05.2019, 09:00
  • Anna Chodyka
Terespol: Wsparcie dla przewlekle chorych
Od 4 maja w mieście zacznie działać ambulatorium przy przy ul. Sienkiewicza. Będzie można w nim skorzystać z bezpłatnych usług pielęgniarskich.

Jak mówi burmistrz Jacek Danieluk, wcześniej było to zadanie pogotowia ratunkowego, ale przepisy się zmieniły i mieszkańcy nie mogli korzystać z takich usług jak wykonywanie zastrzyków dożylnych i domięśniowych, a także prostych opatrunków. - Stąd, decyzją rady miasta i moją zdecydowaliśmy się uruchomić ambulatorium – wyjaśnia. Na ten cel zostało wynajęte jedno pomieszczenie. Podpisano już też odpowiednią umowa z dyrektorem Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej.

Ambulatorium będzie czynne w dni świąteczne oraz w soboty i niedziele. Dwa razy dziennie w godzinach 8-9 i 18-19. - Jeżeli będzie taka potrzeba wydłużymy te godziny, jednak czy tak się stanie przekonamy się za miesiąc – zaznacza burmistrz. Za jednostkę będzie odpowiedzialny jeden koordynator i trzy pielęgniarki. - Zdecydowaliśmy na stworzenie tego miejsca, gdyż mieszkańcy zgłaszali, że muszą na pobranie krwi czy inne badanie jeździć do Białej Podlaskiej, co było szczególnie uciążliwe dla starszych osób - dodaje włodarz Terespola. 

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe