Międzyrzec Podlaski: Ruszyły największe inwestycje w mieście

  • 03.05.2019, 08:43
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Ruszyły największe inwestycje w mieście
Rozpoczęła się kompleksowa modernizacja terenu po dawnych wyrobiskach żwirowni. Trwa również przebudowa istniejącego budynku stanicy żeglarskiej przy ul. Zahajkowskiej na potrzeby Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Rewitalizacja zdegradowanych obszarów po żwirowni na obszar turystyczny oraz przebudowa istniejącego budynku stanicy to kluczowe przedsięwzięcia przewidziane w tegorocznym budżecie. Pierwsza inwestycja przewidziana jest na lata 2017-2020 i pochłonie ponad 8 mln złotych. W tym roku na jej realizację zaplanowano 848 900 zł, reszta to unijne dofinansowanie. Na przebudowę stanicy samorząd wyda z kolei ponad 275 tys. złotych. Przy czym łączny koszt inwestycji to 1 833 315 zł, z czego ponad 1,5 mln stanowią pozyskane fundusze unijne.

Przypomnijmy, że miasto otrzymało dofinansowanie na rewitalizację jeziorek, a projekt znalazł się na pierwszym miejscu listy. W grudniu burmistrz Zbigniew Kot podpisał umowę o dofinansowaniu projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020. Nd jeziorem będą pełnowymiarowe boiska do tenisa, koszykówki i siatkówki plażowej, tor pumptruck, plac streetworkout, skatepark, siłownia zewnętrzna (aż 16 elementów), trzy place zabaw dla dzieci i plac sensoryczny.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 18

 

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zbys
Zbys 05.05.2019, 20:32
I bardzo dobrze.....
Mieszkaniec
Mieszkaniec 04.05.2019, 08:21
A co z ulicą modrzewiowa na osiedlu brzeska Panowie rządzący ? w lecie kurz, jesienia i na wiosnę takie błoto że samochody trzeba zostawiać na poprzedniej ulicy i tylko głupie obietnice burmistrza. Mieszkańcy ulicy zapraszają na spacer, tym bardziej że mieszkamy pod liniami wysokiego napięcia.

Pozostałe