Gmina Jabłoń: Szkoły do liftingu

  • 06.05.2019, 08:52
  • TWA
Gmina Jabłoń: Szkoły do liftingu
Szkoły Podstawowej w Jabłoniu, Kolanie jeszcze w tym roku zostaną odmienione. Będą jak nowe i energooszczędne, a wszystko dzięki termomodernizacji, na którą władze gminy pozyskały dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych.

Pierwsze dwie placówki przejdą w tym roku kompleksowy remont. Planowana jest wymiana okien oraz drzwi oraz centralnego ogrzewania. Stare i energochłonne żarówki zostaną wymienione na lampy ledowe, które zużywają bardzo małe ilości energii elektrycznej. Ponadto budynki zostaną docieplone i pomalowane. Z kolei w Szkole Podstawowej w Dawidach w tym roku zostaną wymienione tylko okna i drzwi.

Władze samorządowe podjęły się tego projektu, aby przede wszystkim zmniejszyć koszty ogrzewania obiektów oraz obniżyć opłaty za energie elektryczną. Przy okazji poprawią się warunki pracy dla nauczycieli oraz nauki dla dzieci i młodzieży.

Jest to drugi etap termomodernizacji. Prace potrwają do jesieni i pochłoną ponad 2 mln zł. Warto dodać, że w ramach pierwszego etapy, który odbył się w ubiegłym roku odnowiony została szkoła i  Urząd Gminy w Gęsi. Z kolei w ramach trzeciego etapu projektu, zaplanowanego na przyszły rok, dokończony zostanie remont podstawówki w Dawidach. Lifting przejdzie też placówka w Paszenkach.

 

TWA
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe