Łosice: Ścieki, wulgaryzmy i alkohol

  • 06.05.2019, 10:03
  • Joanna Gąska
Łosice: Ścieki, wulgaryzmy i alkohol
Naszą redakcję zaalarmowała czytelniczka, którą razi bałagan jaki zostawia młodzież w okolicach dróżki łączącej ulicę Krasickiego z parkiem XX-lecia. - Jestem wychowawcą i często tędy chodzę z moimi podopiecznymi. Nie czujemy się tam jednak bezpiecznie, gdyż spożywający alkohol plują nam pod nogi i są wulgarni - podkreśla. Kobieta wskazuje też, że położony w malowniczej scenerii Łąki Storczykowej teren jest systematycznie zalewany nieczystościami.

Pani Anna ma nadzieję, że publikacja zmobilizuje wszystkie służby do zaangażowania się w sprawę terenu wokół nieużytku ekologicznego. Żywi też przekonanie, że wpłynie ona na świadomość mieszkańców. - Czy nie wystarczą nam zanieczyszczenia i smród z kurników - pyta zdenerwowana. 

Jak przyznaje Michał Lewczuk, prezes spółki Kom-Gaz, która ma w zarządzie tą ulicę, cuchnąca ciecz, która pojawia się w obrębie Łąki Storczykowej to nielegalnie wylewane nieczystości. - Nie udało się nam jednak na razie ustalić skąd pochodzą. Niestety, nasze interwencje odbywają się już po fakcie i wtedy nie mamy możliwości ustalenia źródła zanieczyszczenia - mówi. Dlatego burmistrz Mariusz Kucewicz, któremu temat jest znany, apeluje o jak najszybsze zgłaszanie tego typu incydentów, gdyż tylko natychmiastowa informacja pozwoli na skuteczne działanie.

Włodarz miasta wielokrotnie zlecał kontrole w tym rejonie, zadbał też, by teren został zrewitalizowany. W efekcie poszerzono i utwardzono ulicę Przemysłową, która połączyła ulice Kolejową i Piłsudskiego z ulicą Sportową. Wybudowano także mini deptak dla pieszych w części nie objętej ochroną. - Jest tam ujęcie wody i studnia artezyjska, która rzeczywiście czasem wybija, lub się podsącza. Wskazane miejsce wielokrotnie było sprawdzane przez pracowników spółki Kom-Gaz. Według oględzin obecnie sączy się tam jedynie woda, a nie ścieki - wyjaśnia burmistrz.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 18

 

Joanna Gąska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hela
Hela 22.05.2019, 15:12
czy to jest artykuł prasowy, czy opowiadanie szkolne? Porażka takie "pisarstwo" .

Pozostałe