Gmina Rokitno: Odnowią urząd i centrum

  • 08.05.2019, 12:49
  • Anna Chodyka
Gmina Rokitno: Odnowią urząd i centrum
Ruszył współfinansowany z funduszy unijnych remont siedziby urzędu gminy. Za własne pieniądze samorząd zmodernizuje też znajdujący się w centrum Rokitna budynek, gdzie obecnie mieści się poczta i apteka.

Do przetargu  na remont urzędu przystąpiło siedem firm. Najkorzystniejszą ofertę zaproponował Alex-Bud ze Sławacinka Starego. W ramach prac zostanie zamontowany piec na pellet. Roboty budowlane będą polegać m.in. na ociepleniu dachu, stropu nad I piętrem i elewacji, wymianie okien i drzwi, a także wykonaniu sufitu podwieszanego w sali obrad. Wartość projektu to ok. 370 tys. zł. Dofinansowanie wyniosło 219 tys.

- Dzięki temu znacznie poprawi się estetyka zewnętrznej strony budynku i bezpieczeństwo. Pojawią się również oszczędności związane z dociepleniem obiektu – mówi wójt Jacek Szewczuk. Zakończenie prac planowane jest w październiku tego roku.

Opracowany został też projekt kompleksowego remontu budynku, w którym mieści się obecnie m.in. poczta i apteka. Obejmuje on zmianę sposobu użytkowania pomieszczeń magazynowych, które zostaną przeznaczone na cele usługowo-handlowe.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 19

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe