Gmina Międzyrzec Podlaski/Drelów: Zakaz wstępu do lasu!

  • 08.05.2019, 13:29
  • (pc)
Gmina Międzyrzec Podlaski/Drelów: Zakaz wstępu do lasu!
Na czas oprysków zwalczających chrabąszcza majowego i kasztanowca będzie obowiązywał tymczasowy zakaz wstępu do lasów.

 

Zabieg agrolotniczy na terenach Nadleśnictwa Międzyrzec oraz lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa będzie wykonywany rano i popołudniami w dniach 6-31 maja. Obejmie leśnictwa: Przyłuki, Sitno, Woroniec, Sokule i Dołha i części leśnictw: Żerocin i Bereza. A także fragmenty lasów prywatnych, w gminach: Biała Podlaska, Drelów i Międzyrzec oraz miasta Międzyrzec.

Planowana powierzchnia oprysków to 3704,32 ha. Od chwili wykonania zabiegu, przez 14 dni obowiązywał będzie okres karencji. Tereny zostaną też oznakowane za pomocą tablic. Informacje o terminach szczegółowych zakazu wstępu do lasu znajdą się na stronie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych oraz Nadleśnictwa Międzyrzec.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 19

 

(pc)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe