Łosice: Dziura w centrum miasta. Straszy już dwa tygodnie

  • 09.05.2019, 13:21
  • Joanna Gąska
Łosice: Dziura w centrum miasta. Straszy już dwa tygodnie
Od kilkunastu dni mieszkańców oraz przyjezdnych straszy usytuowana tuż przy dworcu PKS niebezpieczna wyrwa w chodniku. Zagłębienie powstało na wskutek zapadnięcia się pokrywy studzienki telekomunikacyjnej. Miasto kilkakrotnie zgłaszało już zagrożenie do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Usterka jak do tej pory nie została jednak naprawiona. A dziurę właściciel obiektu zabezpieczył jedynie drewnianą paletą, palikami i taśmą.

Uszkodzenia nie może naprawić Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, gdyż nie dysponuje takimi pokrywami. Przede wszystkim jednak nie ma prawa ingerencji w infrastrukturę, która do niego nie należy. Drogowcy mogliby odpowiadać jedynie za ewentualne uszkodzenia będących w studzience światłowodów. - Zgłosiliśmy to do właściciela, czyli firmy Orange. Były też kolejne wystąpienia z prośbą o szybką interwencję. Deklaruję, że skontaktujemy się po raz kolejny z Orange i ponaglimy ją w kwestii zlikwidowania usterki. Postaramy się też lepiej zabezpieczyć to miejsce – mówi w rozmowie ze Słowem Podlasia dyrektor MZDW Rejonu Siedlce-Węgrów, Tomasz Grzechnik.

Tymczasem stan chodnika dla pieszych w obrębie mostu przy PKS od dwóch tygodni utrudnia sprawną komunikację i coraz bardziej irytuje ludzi. Po zapadnięciu się studzienki wyrwa zajmowała 3/4 pasa ruchu dla pieszych i mogła stanowić śmiertelne zagrożenie. - By ominąć dziurę musiałem czekać aż samochody przejadą, gdyż wózek nie mieścił się przy barierce - relacjonuje w mediach społecznościowych pan Tomasz R., internauta z Łosic. Z kolei Łukasz R. zauważa, że miasto od wielu lat ma problem z tym mostem. - Jak nie dziura w jezdni, to dziura w chodniku. To musi być jakaś niezwykła konstrukcja i myśl techniczna - ironizuje. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 19

 

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bojkotuje Orange
Bojkotuje Orange 09.05.2019, 22:06
Orange - co się dziwić. Jaka firma takie działanie. Żenada

Pozostałe