Gmina Drelów: Emilka wystrzelała mistrzowski tytuł

  • 10.05.2019, 09:00
  • Paulina Chodyka
Gmina Drelów: Emilka wystrzelała mistrzowski tytuł
Emilia Kortoniuk z Żerocina została niedawno mistrzynią województwa lubelskiego. Jest reprezentantką międzyrzeckiego "VISu", a jej wynik to niebywały sukces po zaledwie półtorarocznej przygodzie strzeleckiej.

W rozgrywanych 28 kwietnia w Lublinie zawodach w strzelaniu z broni pneumatycznej zawodniczka z międzyrzeckiego klubu wystrzelała złoty medal w kategorii młodziczek, zdobywając 345,7 pkt w kategorii KPN 40. Swoją przygodę ze strzelectwem czternastoletnia Emilia Kortoniuk rozpoczęła półtora roku temu. – Pojechałam na trening brata, obserwowałam jego umiejętności. Kiedy sama zaczęłam strzelać, poczułam, że jest to coś dla mnie! Coś ciekawego, coś co mnie odstresowuje – opowiada o początkach swojej pasji Emilia.

Jak zapewnia, strzelectwo szybko stało się jej wielką pasją. Toteż już w lipcu 2018 roku otrzymała licencję i została oficjalnym członkiem Klubu Strzeleckiego "VIS" w Międzyrzecu Podlaskim. Trenuje pod okiem prezesa Grzegorza Michalczuka. – To jej zaangażowanie i poważne podejście do treningów zaowocowały takim osiągnięciem. Ona nie tylko wykonuje polecenia, przede wszystkim myśli o tym, co robi. Ma w sobie olbrzymi potencjał. Jest naprawdę utalentowana i jestem pewien, że jeszcze nie raz o niej usłyszymy – komentuje trener.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 19

 

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe