Parczew: Zrobił ślizgawkę na drodze

  • 09.05.2019, 14:30
  • Tomasz Wachulski
Parczew: Zrobił ślizgawkę na drodze
Kierowca ciężarówki przejechał prawie pół kilometra z oderwanym bakiem i wyciekającym z niego olejem napędowym. Na rozlanym na jezdni paliwie inne auta ślizgały się jak na lodzie.

Podczas wjazdu do Parczewa w ciężarówce urwał się bak z paliwem. Kierowca niestety nie zauważył awarii i jechał ulicami gubiąc olej napędowy. W efekcie, dochodziło za nim do iście dantejskich scen.

Auta wpadały w poślizg i sunęły do przodu, na boki, a nawet obracały się wokół własnej osi. Kierowcy z trudem utrzymywali pojazdy na jezdni. Na szczęście skończyło się tylko na jednej niegroźnej kolizji, choć było realne zagrożenie pożarem.

38-letni kierowca samochodu ciężarowego w końcu został zatrzymany. Okazał się nim mieszkaniec gminy Stoczek Łukowski. Twierdził, że nie zauważył usterki i nie był świadomy, że doprowadził do takiego chaosu. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i zanieczyszczenie trasy został ukarany mandatami na łączną sumę 350 zł. Dostał też 10 punktów karnych.

Droga przez kilka godzin była zamknięta. Olej napędowy z nawierzchni przy użyciu specjalistycznego proszku i urządzeń usunęli strażacy.

 

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe