Powstała książka o bialskiej policji

  • 11.05.2019, 08:50
  • (AK)
Powstała książka o bialskiej policji
W tym roku obchodzimy setną rocznicę powołania Policji Państwowej. Właśnie ukazała się książka podkomisarza Wojciecha Kobylarza na temat historii bialskiej policji i udziału funkcjonariuszy w kształtowaniu się niepodległego państwa.

Publikacja "Policja Państwowa w Białej Podlaskiej 1919-1939" powstała przy współpracy z Warszawskim Stowarzyszeniem Rodzina Policyjna 1939 roku oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Białej Podlaskiej. Policję Państwową powołał 24 lipca 1919 roku Sejm II Rzeczypospolitej. Obchodzone w tym roku 100-lecie formacji jest dobrą okazją do przybliżenia jej historii.

Książka Wojciecha Kobylarza pod tytułem "Policja Państwowa w Białej Podlaskiej 1919-1939" wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, ukazując udział bialskich funkcjonariuszy w kształtowaniu niepodległego państwa. Jak podkreśla autor, kierowana jest do szerokiego grona czytelników i ma na celu przybliżenie nie tylko osiągnięć policji na polu bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale także jej miejsca w życiu społeczeństwa bialskiego powiatu.

Podkomisarz Wojciech Kobylarz to policjant z 25-letnim stażem. Obecnie pełni funkcję zastępcy naczelnika Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Terespolu. Od wielu lat jest też członkiem działającego przy Komendzie Głównej Policji "Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku". Jego pradziad, Franciszek Kobylarz był w latach 20-tych ubiegłego wieku funkcjonariuszem policji w Radomiu. 

 

(AK)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe