Region: Relaksowali się w kajakach

  • 12.05.2019, 08:57
  • (jlk)
Region: Relaksowali się w kajakach
Kolejny spływ kajakowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka można zaliczyć do udanych.  – Tym razem popłynęło 40 uczestników. Trasa wiodła z Wisznic do Studzianki. Liczyła 19 km – opowiada prezes Łukasz Węda.

Pogoda dopisała, więc kajakarze mogli podziwiać budzącą się do życia przyrodę. Obejrzeli ciekawe zakątki związane z historią miejscowości, takie jak np. tzw. Głuch w Łomazach, czyli miejsce bitwy z 15 września 1769 r., w której zginął płk Franciszek Ksawery Pułaski. Po drodze napotkali na utrudnienia, z którymi musieli się zmierzyć.

– To niełatwa trasa, z licznymi przeszkodami w postaci powalonych drzew. W kilku miejscach były uskoki i kamienie. Trafiały się też zatory z drewna. Jednak wszyscy dali radę – podkreśla Węda. – Było wspaniale, to mój 4 spływ. Grupa zdyscyplinowana, wszyscy życzliwi i pomocni, pomagali pokonać przeszkody i wyjść na ląd suchą stopą – opowiada Alicja Mirońska, jedna z uczestniczek. Kolejny spływ na tej samej trasie odbędzie się już 1 maja o godz. 11.

 

(jlk)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe