Łosia "Superktosia" obejrzało już 80 000 osób!

  • 10.05.2019, 10:52 (aktualizacja 10.05.2019, 12:14)
  • jm
Łoś Superktoś zwiedza miasto
loadingŁaduję odtwarzacz...
W czwartek, 9 maja opublikowaliśmy na naszym profilu na Facebooku krótki filmik, na którym widać młodego łosia pędzącego pod marketem sieci Bricoman w stronę osiedla. Film w ciągu tylko jednej doby na naszym facebookowym profilu obejrzało prawie 80 tysięcy osób. Udostępniono go blisko 700 razy, zebrał 780 lajków i wywołał ponad 500 komentarzy. 

Postanowiliśmy pójść tropem łosia "Superktosia" i sprawdzić skąd jego wizyta w naszym mieście. Jak poinformował nas Paweł Duklewski z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie młode łosie spędzają przy matce pierwszy rok życia, następnie są pozostawiane, tak aby samodzielnie zaczęły budować własną rodzinę. Bialski łoś prawdopodobnie nie mógł znaleźć partnerki w żadnym lesie, więc postanowił znaleźć ukochaną w miejskich zabudowaniach. 

Filmik wywołał lawinę komentarzy i żartów naszych Czytelników, ale należy pamiętać, że zagubiony w mieście łoś może być niebezpieczny. To bardzo ważne, aby w wypadku gdy spotkamy na ulicach miasta takiego nietypowego gościa, natychmiast zadzwonić na straż miejską lub policję, aby służby mogły w bezpieczny sposób odeskortować zwierzę do jego naturalnego środowiska.

Co się stało z Łosiem Superktosiem, czy wrócił do lasu i czy znalazł ukochaną przeczytacie w najbliższym wydaniu Słowa Podlasia, które ukaże się we wtorek 14 maja.

Już dziś natomiast publikujemy kolejny filmik z łosiem, bo jak się okazało, spod bialskiego Bricomana "Supertkoś", zawędrował na pobliskie osiedle. Sprawdźcie co tam robił...

jm

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ssss
ssss 15.05.2019, 01:08
Super super super

Pozostałe