Radzyń Podlaski: Wyremontowali syrenkę pilota rajdowego

  • 13.05.2019, 15:28 (aktualizacja 13.05.2019, 15:38)
  • (joan)
Radzyń Podlaski: Wyremontowali syrenkę pilota rajdowego
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych znów pokazali na co ich stać. W ich ręce trafiła do renowacji syrena Macieja Wisławskiego, pilota rajdowego. Swoją przygodę z rajdami zaczynał właśnie w syrence.

Uczniowie remontowali syrenę w ramach Akademii Renowacji. Efekty tej pracy zaprezentowali podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych Motor Show 2019 w Poznaniu. – Prace polegały na przygotowaniu elementów do lakierowania, a to bardzo pracochłonna praca. Po otrzymaniu materiałów lakierniczych od sponsora projektu firmy NOVOL for Classic Car, mogliśmy wykonać prace renowacyjne. Problemów nie brakowało, ale udało się i ukończyliśmy prace lakiernicze otrzymanego samochodu – informuje Wojciech Mackiewicz, nauczyciel z ZSP.

Ekipa renowacyjna pracowała pod kierunkiem nauczyciela Karola Michalaka. – Nauczyciele samochodówki podejmują wyzwania by promować szkolnictwo zawodowe, a przez udział w takich projektach aktywizują uczniów do nauki i rozwijania zainteresowań – dodaje Mackiewicz.

Cały artykuł przeczytacie w następnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 20 (15 maja)

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe