Gmina Łomazy: Lekcja historii na przystankach

  • 14.05.2019, 12:06
  • (jlk)
Gmina Łomazy: Lekcja historii na przystankach
W Studziance powstają barwne malowidła nawiązujące do tatarskiej przeszłości miejscowości. Tamtejsze stowarzyszenie pozyskało na ten cel 7,5 tys. zł. Celem projektu jest upiększenie przestrzeni oraz ukazanie przeszłości miejscowości. Na trzech artystycznych malowidłach wielkoformatowych znajdą się elementy kojarzące się ze Studzianką. Będzie to m.in. studnia – symbol osady, nawiązujący do legendy o powstaniu wioski.

– Murale są wykonywane według wybranych wcześniej projektów. Stowarzyszenie zakupiło niezbędne materiały, narzędzia do oczyszczenia podłoża, szczotki i preparaty, farby w spray`u, podkłady, antygrafitii. Prace wykonuje Grzegorz Puczka z Terespola, mający kilkuletnie doświadczenie i obycie w powstawaniu tego typu malowideł – opowiada Łukasz Węda, który pełni również funkcję prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka.

Przy okazji dzieci i młodzież wezmą udział w warsztatach malarskich. Na zakończenie odbędzie się spotkanie w formie ogniska integracyjnego, a także marsz z przewodnikiem. Uczestnicy obejrzą też powstałe dzieła. – Mam nadzieję, że ta żywa lekcja historii stanie się pretekstem do dyskusji i symbolem dla lokalnej społeczności – dodaje prezes Węda. Działanie "Powrót do przeszłości" realizowane jest z programu "Moje miejsce na Ziemi", ze środków Fundacji Orlen "Dar Serca".

 

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe