Biała Podlaska: Koalicja idzie po więcej

  • 16.05.2019, 12:15 (aktualizacja 16.05.2019, 13:34)
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: Koalicja idzie po więcej
Przedstawiciele Koalicji Europejskiej spotkali się w parku Radziwiłłów z mediami, aby przedstawić swoje pomysły i plany związane ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego. Hasło koalicji to "Przyszłość Polski wielki wybór", a program zakłada dziesięć punktów zmian, które powinny w Unii Europejskiej nastąpić.

Posłanka Kornelia Wróblewska kandyduje do europarlamentu z pozycji 10 na liście KO. – Dzisiejsza Unia Europejska nie byłaby możliwa, gdyby nie wartości. Mówimy o wolności, demokracji, praworządności, równości mężczyzn i kobiet, poszanowaniu godności ludzkiej, poszanowaniu wszelkiego typu mniejszości, w tym osób z niepełnosprawnościami. Takich wartości chcemy bronić. Takimi wartościami chcemy dawać przykład również na arenie międzynarodowej – mówiła podczas przemówienia Wróblewska.

Poseł Stanisław Żmijan, wśród rzeczy, które mają ogromne znaczenie dla rozwoju lokalnej gospodarki mówił m.in. o usprawnieniu nowego Jedwabnego Szlaku, ponieważ obecnie w Małaszewiczach znajduje się jeden terminal, co pozwala na przepuszczanie w tym miejscu zaledwie 25 proc. towarów. Nie zapomniał także o rolnikach i lokalnych przedsiębiorcach. Wśród kandydatów znalazł się również Artur Mazur, kandydat Partii Zielonych, który dużo mówił o ochronie środowiska.  – Nowe kopalnie to koniec Poleskiego Parku Narodowego, jego otuliny, parków krajobrazowych, rezerwatów. To dramat dla właścicieli coraz większej liczby gospodarstw agroturystycznych – mówił kandydat Zielonych.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 20

 

Justyna Madan

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe