Biała Podlaska: Powołano małych wolontariuszy

  • 18.05.2019, 08:00
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Biała Podlaska: Powołano małych wolontariuszy
"Kto jeśli nie ja, pomagać innym ma...?"-- tymi słowami rozpoczęła się ceremonia wręczenia legitymacji członkowskich dla wolontariuszy z Niepublicznego Przedszkola Fiku-Miku w Białej Podlaskiej. 

Przygoda z wolontariatem w tej placówce rozpoczęła się w lutym bieżącego roku. Opiekunem przedszkolnego koła zostały Agata Czech oraz Beata Hawryluk. W porozumieniu i przy współpracy dyrektor przedszkola Moniki Romaniuk działalność koła nabrała tempa. Obecnie liczy 13 osób i przeprowadziło trzy akcje charytatywne. 

– Dzięki wsparciu, zaangażowaniu i ciężkiej pracy rodziców zrealizowano m.in. zbiórkę słodyczy na paczki świąteczne dla dzieci z rodzin pokrzywdzonych przestępstwem. Pod hasłem: "Dar Juniora dla Seniora" zbieraliśmy pieniądze na leczenie Stanisława Szymani, byłego piłkarza MKS Podlasie. Tuż przed Wielkanocą przygotowano przepiękne, ręcznie robione kartki świąteczne, które wręczono osobom bezdomnym i samotnym z bialskiej noclegowni – opowiada Monika Romaniuk. 

Oficjalna ceremonia powołania Przedszkolnego Koła Caritas miała miejsce 10 maja. Ks. Łukasz Iwaniec został wyznaczony na asystenta koła. – Cieszę się, że moja córeczka chce nieść pomoc potrzebującym. Ona i pozostali członkowie koła są przykładem dla innych, że warto dać coś od siebie i wesprzeć drugiego człowieka – podsumowuje Klaudia Mikiciuk-Szpera, mama małej wolontariuszki Nikoli. 

 

Justyna Lesiuk-Klujewska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe