Łosice: Znikną dziury na Radzyńskiej

  • 17.05.2019, 12:42
  • Joanna Gąska
Łosice: Znikną dziury na Radzyńskiej
Dzięki blisko 400-tysięcznej dotacji wojewody mazowieckiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych ulica Radzyńska wreszcie doczeka się modernizacji. Miasto rozpisało już przetarg na przebudowę tej drogi wraz z infrastrukturą towarzyszącą i zabezpieczyło w budżecie wymagany dla inwestycji wkład własny.

Nowe warstwy konstrukcji jezdni, chodniki z kostki brukowej, odwodnienia i oznakowania poziome i pionowe to zadania do realizacji w ramach ogłoszonego przetargu na przebudowę ulicy Radzyńskiej. O potrzebie modernizacji tej części miasta mówiono już wielokrotnie. Tyleż razy też starano się pozyskać dofinansowanie na ten cel.

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych miasto otrzymało dotację w wysokości 393 tys. zł. z "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019", co stanowi 50 procent szacunkowych kosztów inwestycji. Pozostała część będzie pochodziła z budżetu miasta i gminy Łosice. Inwestycja znalazła się na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania przez wojewodę mazowieckiego, dlatego można było ogłosić przetarg na przebudowę drogi. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 20

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe