Międzyrzec Podlaski/ gmina Drelów: Rusza budowa zakładu leczniczego

  • 18.05.2019, 08:30
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski/ gmina Drelów: Rusza budowa zakładu leczniczego
Właśnie rozpoczął się remont budynku po dawnej szkole w Łózkach, która ma zostać przekształcona w Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. To kolejna inwestycja międzyrzeckiego szpitala. Pierwsi pacjenci mają się tam pojawić już w czerwcu przyszłego roku.

Budowa ZOL to jedna z największych inwestycji w ostatnich latach prowadzona przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim. Projekt wart jest ponad 11,8 miliona złotych, a 7,6 miliona to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Przetarg na wykonanie prac remontowych wygrała firma Przedsiębiorstwo Produkcyjne, Handlowe i Usługowe Dombud z Białej Podlaskiej, odpowiedzialnej m.in. za modernizację szpitala w Białej Podlaskiej oraz tamtejszego Dziennego Domu Opieki Medycznej.

W środę, 8 maja, przedstawiciele firmy oraz dyrektor SPZOZ Wiesław Zaniewicz, w towarzystwie starosty Mariusza Filipiuka oraz wójta Drelowa Piotra Kazimierskiego podpisali umowę o rozpoczęciu prac w budynku po dawnej szkole w Łózkach. – Cieszę się, że ten zakład zostanie utworzony na terenie gminy. Przez dłuższy czas mieliśmy problem z zagospodarowaniem budynku, wycenionym przez rzeczoznawcę na ok. 600 tys. złotych. Okazało się, że pomysł na niego ma międzyrzecki szpital i starostwo. Postanowiliśmy więc przekazać obiekt pod budowę zakładu opiekuńczo-leczniczego. To ważna inwestycja dla wszystkich mieszkańców ziemi międzyrzeckiej – wyjaśniał wójt Piotr Kazimierski.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 20

 

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe