Biała Podlaska: Na sukces pracujemy każdego dnia [GALERIA]

  • 18.05.2019, 09:11
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Na sukces pracujemy każdego dnia [GALERIA]
Schola Cantorum Misericordis Christi jednego dnia wykonała dwa koncerty. Pierwszy w bazylice Trójcy Świętej w Janowie Podlaskim z okazji 100-lecia wskrzeszenia seminarium, a drugi z okazji rozpoczynającego się cyklu Koncertów Wielkanocnych w Sanktuarium Chrystusa Miłosiernego. – Dwa występy w tak krótkim odstępie czasu to wyzwanie nawet, dla profesjonalnych chórów, ale jestem usatysfakcjonowany naszymi prezentacjami – mówi dyrygent Piotr Karwowski.

Oba koncerty chór młodzieżowy z Białej Podlaskiej wykonał wspólnie z zespołem instrumentalnym absolwentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina z Warszawy pod kierunkiem prof. Agaty Sapiechy. Występ w kościele p.w. Chrystusa Miłosiernego był także duchowym dziękczynieniem za misje święte.

– Przez cały rok pracujemy na nasz sukces. Próby odbywają się pięć razy w tygodniu. Koncertujemy bardzo często, więc nie mieliśmy większych trudności, by przygotować się do tych prezentacji. Cieszy mnie, że mieliśmy okazję wystąpić z muzykami najwyższej klasy, którzy grają na instrumentach stylizowanych na te z dawnej epoki bądź pochodzą z XVII lub XVIII wieku. Stąd uważam, że to wydarzenie to coś niebywałego – mówi dyrygent Piotr Karwowski. – Z efektów jestem niezmiernie zadowolony.

Kolejny występ w ramach Koncertów Wielkanocnych odbędzie się 19 maja, wówczas zaśpiewa chór chłopięco - męski Poznańskie Słowiki pod kierunkiem Macieja Wielocha.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 20

Anna Chodyka

Zdjęcia (30)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe