Gmina Wisznice: Majowe śpiewanie i ceramiczne anioły

  • 20.05.2019, 14:34
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Wisznice: Majowe śpiewanie i ceramiczne anioły
Pieśni maryjne i ludowe zaprezentowało 25 uczestników X Powiatowego Przeglądu Chórów i Zespołów Śpiewaczych w Polubiczach. W wydarzeniu udział wzięli wykonawcy z powiatów bialskiego, łosickiego i radzyńskiego.

W organizację wydarzenia zaangażowały się członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Polubiczach, które przygotowały słodki poczęstunek oraz zespół Gminnego Ośrodka Kultury i Oświaty w Wisznicach. Poziom wokalny zespołów śpiewaczych i chórów był wysoki. Jak podkreśla wisznicki wójt Piotr Dragan, impreza z roku na rok zyskuje na popularności i do Polubicz przyjeżdża coraz większa liczba wykonawców.

- Z pewnością ma na to wpływ wyjątkowa atmosfera i doskonała organizacja. Zrezygnowaliśmy z formuły konkursowej, dlatego każdy otrzymał od nas upominek. Szczególną radość wywołały ceramiczne anioły wykonane przez państwa Ewę Graniak-Wosinek i Artura Wosinka z Mokoszowego Sioła w Bordziłówce – mówi. Wtóruje mu Ewa Danieluk z Łobaczewa Małego w gminie Terespol. - Uwielbiam tu przyjeżdżać. Dzięki gościnnej atmosferze bardzo miło wspominam to wydarzenie i czekam z niecierpliwością do następnego roku – zapewnia śpiewaczka zespołu "Łobaczewianki". Grupa w tym roku wykonała pieśń maryjną pod tytułem "Matko Pocieszenia" oraz piosenkę ludową "Jakem szła na granie". 

Więcej wiadomości z regionu w nowym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 21 maja

 

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe