Sosnówka: Przemierzali lasy, by zdobyć puchar

  • 21.05.2019, 11:35
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Sosnówka: Przemierzali lasy, by zdobyć puchar
XXVI Wiosenne Marsze na Orientację o Puchar Starosty Bialskiego za nami. Wzięło w nich udział 117 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadpodstawowych, opiekunów i gości. Najlepsi zostali nagrodzeni pucharami i dyplomami.

Wydarzenie, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Orientalik w Żeszczynce oraz tamtejsze gimnazjum i szkoła podstawowa, przyciągnęło reprezentantów 14 szkół z 3 powiatów. W ramach imprezy przeprowadzono zawody i konkursy.

– Główna konkurencja to 2 etapy marszów na orientację, które odbyły się  w lasach Sapiehowa i Sosnówki. Konkursy wiedzowe zaś dotyczyły powiatu bialskiego ("Czy znasz ziemię bialską") oraz Polski ("Piękna i ciekawa Polska cała") – wyjaśnia wójt Sosnówki, Marcin Babkiewicz. – Zorganizowaliśmy też wycieczkę do Romanowa, podczas której uczestnicy zwiedzili Muzeum J. I. Kraszewskiego , wzięli udział w konkursie wiedzy o pisarzu, a także uczestniczyli w wieloboju turystyczno-krajoznawczym na orientację w romanowskim parku. Na uczestników wydarzenia czekało też ognisko z kiełbaskami.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 21
 

 

Justyna Lesiuk-Klujewska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe