Gracze z pięciu krajów walczyli w Terespolu

  • 21.05.2019, 15:01
  • (AK)
Gracze z pięciu krajów walczyli w Terespolu Krystyna Pucer
Terespol przez dwa dni stał się sportową stolicą eisstocka w Polsce. W Międzynarodowym Turnieju o Puchar Burmistrza wystartowało aż 16 drużyn. Z Polski, Białorusi, Litwy, Ukrainy i Rosji.

Zawody rozpoczęły się uroczystym przemarszem drużyn. W ceremonii otwarcia wzięli udział: burmistrz Terespola Jacek Danieluk i przedstawiciel Międzynarodowej Federacji Eisstocka Udo Raicheneker. - Zawody odbywały się na boisku Akademickiego LO i na parkingu przy ulicy Wojska Polskiego - dodaje Krystyna Pucer z Klubu Olimpijczyka w Terespolu. - Poruszający się główną ulicą miasta często zatrzymywali się i obserwowali z ciekawością tę nietypową grę. Nad całością rozgrywek czuwał Andrzej Korbal, który „załatwił” nawet pogodę.

Po pierwszym dniu do finału awansowało osiem najlepszych drużyn. A turniej wygrała drużyna Building Trust Brześć, przed seniorami z Terespola (Andrzej Korbal, Marek Czerwiński, Jacek Wiśniewski i Bartłomiej Wiśniewski) i Bisonami z Brześcia. Na czwartym miejscu rywalizację zakończył Real Brześć, na piątym juniorzy z Brześcia, na szóstym druga drużyna z Grodna. Reprezentujący Terespol U-19 w składzie: Agata Korzeniewska, Paulina Biłanicz, Piotr Żmińczuk, Stanisław Daniluk i Tomasz Wasil zajęli 12 miejsce, a na 13 miejscu uplasował się nasz zespół U-16: Cezary Zaorski, Kazimierz Soczewko, Arkadiusz Jaszczyk, Karol Dmitruk i Jan Daniluk. Trzy najlepsze drużyny otrzymały medale, a sześć pierwszych drużyn okazałe puchary. Sponsorami zawodów byli: Urząd Miasta w Terespolu i Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej. Organizatorzy zawodów: UKS Młodzi i Klub Olimpijczyka przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu.

(AK)

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe