Powiat łosicki: Zachwycili na międzynarodowym turnieju w Luksemburgu

  • 25.05.2019, 09:46
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Zachwycili na międzynarodowym turnieju w Luksemburgu
Wielki sukces odnieśli młodzi szachiści z Uczniowsko-Ludowego Klubu Sportowego w Sarnakach, którzy wystartowali w międzynarodowym turnieju Youth Championship Schengen "Chess For Peace" w Luksemburgu. Karolina Sacharczuk została wicemistrzynią zawodów w kategorii do lat 14, jej koledzy z klubu również wypadli bardzo dobrze.

Świetnym wynikiem mogą pochwalić się zawodnicy ULKS Sarnaki, którzy wzięli udział w  międzynarodowym turnieju szachowym Youth Championship Schengen "Chess For Peace". Zwłaszcza, że zacięta rywalizacja toczyła się pomiędzy reprezentantami Szwecji, Niemiec, Austrii, Włoch, Czech, Ukrainy, Białorusi, Nowej Zelandii, USA, Luksemburga, Lichtensteinu,  Polski, Belgii i Francji. Poszczególne mecze rozgrywano w 6 grupach wiekowych z rozgraniczeniem na płeć.

W grupie wiekowej do 14 lat drugie miejsce w turnieju i tytuł wicemistrzyni zawodów wywalczyła Karolina Sacharczuk. Jej klubowa koleżanka Maja Malinowska uplasowała się tuż za podium, zdobywając miejsce czwarte. Pośród dziewcząt do lat 16 wysokie, piąte miejsce zajęła Joanna Szymańska. Natomiast Aleksander Malinowski w grupie chłopców wywalczył miejsce dziewiąte.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 21

  

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe