Biała Podlaska: To efekt miłości do naszych dzieci [GALERIA]

  • 29.05.2019, 12:15
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: To efekt miłości do naszych dzieci [GALERIA]
Spełniło się marzenie wielu rodziców z Białej Podlaskiej i okolic, zwłaszcza prezes stowarzyszenia Wspólny Świat Anny Chwałek. Uroczyście otwarto Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem, w którym będzie mieścić się przedszkole oraz ośrodek terapii i diagnostyki dla dzieci z zaburzeniami.

Jednak to nie koniec inwestycji. Planowane są kolejne dwa etapy. Budowa środowiskowego domu, a także szkoły przysposabiającej oraz mieszkań treningowych i pobytu czasowego, które docelowo zostaną przekształcone w miejsca pobytu stałego dla dorosłych z autyzmem.

By ośrodek mógł powstać stowarzyszenie pozyskało fundusze unijne oraz z PEFRON –u, przeznaczyło też własne środki w wysokości 3 mln zł. O przyszłość centrum Anna Chwałek się nie obawia. - Współpracujemy z dwunastoma miejskimi i gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej, które zawierają z nami umowy na realizację specjalistycznych usług opiekuńczych dla dzieci z autyzmem – wyjaśnia.

Wspomina, iż na pomysł utworzenia stowarzyszenia wpadła dwanaście lat temu. Był to efekt samotności i poczucia izolacji, jakie odczuwała po zdiagnozowaniu u jej syna autyzmu. - Nie miałam znikąd pomocy i poczułam pustkę. W takiej sytuacji można popaść w otchłań rozpaczy. Jednak po pewnym czasie dorosłam do tego by coś zrobić, skontaktowałam się z innym rodzicami mającymi podobny problem i razem, mając wzajemne wsparcie, zaczęliśmy działać – mówi Anna Chwałek, prezes Wspólnego Świata. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 22

 

Anna Chodyka

Zdjęcia (72)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Radosław
Radosław 31.05.2019, 04:48
Dobra inicjatywa lecz powinniśmy chronić społeczeństwo aby doświadczenia medyczne nie powodowałyrodzenia dzieci z autyzmem i innymi schorzeniami. Polecam Rejestr Poszkodowanych

Pozostałe